Δευτέρα 24 Φεβρουαρίου 2020

Φεβρουαρίου 24, 2020
Μεγάλη εκτός έδρας νίκη για το ανδρικό τμήμα με αντίπαλο τον Αίαντα Κομοτηνής με 57 - 63. Το παιχνίδι είχε συναρπαστική εξέλιξη για την ομάδα μας, με ένα κακό δεύτερο δεκάλεπτο να βρίσκεται πίσω στο σκορ με 39 - 27 στο ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος με αντεπίθεση διαρκείας και όπλο την άμυνά της έκανε τη μεγάλη ανατροπή και πέτυχε την πέμπτη συνεχόμενη νίκη της στα τελευταία παιχνίδια. Επόμενος αγώνας την Τετάρτη 26/2/2020 και ώρα 18:00 με αντίπαλο τον 'Αθλο Ξάνθης. Τα δεκάλεπτα του αγώνα: 15  - 15, 24 - 12, 8 - 17, 10 - 19. Γ.Α.Σ. ΘΥΕΛΛΑ ΦΕΡΩΝ:(Χατζηιωάννου) Νεδέλτσος 10 (5ασ., 2κλεψ.), Θεοφανούδης 5 (6ριμπ., 1κλεψ.), Ράλλης 12 (2τρ., 5κλεψ., 2κοψ., 6ριμπ.), Τσοκαντάς 2 (3ασ., 1κλεψ.), Δαπουδάνης (5ριμπ., 1ασ.), Καζάκος, Μανσούδης, Γκίρδας, Μακρίδης, Μπερμπέρης 26 (2τρ., 2ασ., 2κλεψ., 1κοψ., 12ριμπ.), Καραπαναγιώτης 8 (1ασ., 14ριμπ.), Γερακόπουλος.