Τρίτη 28 Ιανουαρίου 2020

Ιανουαρίου 28, 2020
Επιστροφή στις νίκες για το ανδρικό τμήμα απέναντι στην Ολυμπιάδα Αλεξ/πολης με 84 - 76. Το παιχνίδι είχε συναρπαστική εξέλιξη με συνεχείς εναλλαγές στο σκορ και κρίθηκε στα τελευταία λεπτά με την ομάδα μας να βρίσκεται σε πολύ καλή επιθετική μέρα, με πολυφωνία στην επίθεση και καθαρό μυαλό στα τελευταία κρίσιμα λεπτά, κατάφερε να πετύχει μια νίκη ψυχολογίας. Τα δεκάλεπτα του αγώνα: 13 - 14, 22 - 22, 21 - 18, 28 - 22. Γ.Α.Σ. ΘΥΕΛΛΑ ΦΕΡΩΝ (Χατζηιωάννου) Νεδέλτσος 13 (5ασ., 5ριμπ.) Θεοφανούδης, Ράλλης 17 (2τρ., 10ριμπ.), Τσοκαντάς 9 (1τρ., 2ασ., 3ριμπ.), Δαπουδάνης, Θώδης, Μπιριντζής (2ασ.,2ριμπ.1κοψ.), Γερακόπουλος 4 (1ασ.), Μπερμπέρης 27 (3τρ., 2ασ., 12ριμπ.), Καραπαναγιώτης 9 (6ριμπ., 1ασ.),Χαραλαμπίδης 5 (1τρ., 2ασ., 5ριμπ.). ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ (Κανδύλης Γ.): Δρούμπαλης 5 (1), Γιαβρίδης 16, Δαβουδάνης 19(1),Πεταλωτής, Βλουντάρτσικ, Τσιφλίκογκλου 9 (1), Ζιούτης 4(1), Γαλαχουσίδης, Σονωβίδης 13 (1), Γιαμάς 2, Χαλκιάς 6(1).