Δευτέρα 11 Νοεμβρίου 2019

Νοεμβρίου 11, 2019
Επιστροφή στις νίκες για το ανδρικό τμήμα με εντός έδρας νίκη απέναντι στον Αίαντα Κομοτηνής με 77 - 65. Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι για δύο περιόδους με την ομάδα μας να μην ξεκινάει καλά και να βρίσκεται πίσω στο σκόρ με 14 - 19 στο πρώτο δεκάλεπτο, αλλά να ισορροπεί στο δεύτερο δεκάλεπτο και να πηγαίνει προηγούμενη στο ημίχρονο με 36 - 34. Στο δεύτερο ημίχρονο με όπλο την άμυνα της και την πολυφωνία στην επίθεση έφτασε σε μία σχετικά άνετη νίκη ψυχολογίας για τη δύσκολη συνέχεια του πρωταθλήματος. Επόμενος αγώνας εκτός έδρας την Κυριακή 17/11/2019 και ώρα 15:00 με αντίπαλο τον Άθλο Ξάνθης. Τα δεκάλεπτα του αγώνα: 14 - 19, 22 - 15, 17 - 13, 24 - 18. Γ.Α.Σ. ΘΥΕΛΛΑ ΦΕΡΩΝ: (Χατζηιωάννου) Νεδέλτσος 10 (1), Θεοφανούδης 4, Ράλλης 13 (2), Τσοκαντάς 6, Δαπουδάνης, Μόκαλης,Γιαννακάκης, Μπιριντζής 16 (1), Γερακόπουλος 2, Μπερμπέρης 13, Καραπαναγιώτης 13, Χαραλαμπίδης.