Δευτέρα 25 Μαρτίου 2019

Μαρτίου 25, 2019
Μεγάλη εκτός έδρας νίκη για το ανδρικό τμήμα με 63-69 απέναντι στον Α.Ο. Καβάλας. Παρά τις σημαντικές απουσίες για ακόμη ένα παιχνίδι όλα τα παιδιά έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους και πέτυχαν μία σημαντική νίκη που τους κρατά μέσα στο παιχνίδι για είσοδο στα πλέι οφ ανόδου στη Γ' Εθνική. Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για την ομάδα μας η οποία με πολύ καλή άμυνα, συνεχόμενα κλεψίματα και αιφνιδιασμούς πήγε προηγούμενη στο ημίχρονο με 41 - 19. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας άντεξε στην πίεση των γηπεδούχων και την κούραση και έφτασε σε μία νίκη ουσίας και ψυχολογίας. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και τον coach. Τα δεκάλεπτα του αγώνα: 4 - 25, 15 - 16, 22 - 15, 22 - 13. Γ.Α.Σ.  ΘΥΕΛΛΑ ΦΕΡΩΝ: (Κεκές) Νεδέλτσος 11 (1τρ., 4ασ., 3κλεψ., 5ριμπ.), Αντωνόπουλος 5 (4ριμπ.), Ράλλης 20 (1τρ., 6κλεψ., 8ριμπ.), Δονάκης, Μπιριντζής 6 (2κλεψ.,5ριμπ.), Θεοφανούδης, Παπαδόπουλος 4 (1κλεψ., 1κοψ., 6ριμπ.), Λαφτσίδης 19 (1ασ., 2κοψ., 7ριμπ.), Καραπαναγιώτης 4 (5ασ.,2κλεψ.,1κοψ.,8ριμπ.).