Πέμπτη 17 Ιανουαρίου 2019

Ιανουαρίου 17, 2019

Σε ένα όμορφο παιχνίδι με συναρπαστική εξέλιξη και χιτσκοκικό φινάλε το ανδρικό τμήμα ηττήθηκε εκτός έδρας από την ΑΕ Κομοτηνής με 65 - 64. Η ομάδα μας ξεκίνησε το πρώτο δεκάλεπτο άστοχη και νευρική και βρέθηκε πίσω στο σκόρ με 14 - 10. Ένα πολύ καλό δεύτερο δεκάλεπτο την έφερε προηγούμενη στο ημίχρονο με 28 - 33. Στο τρίτο δεκάλεπτο συνέχισε να έχει τον έλεγχο του αγώνα, η οποία έφτασε και μέχρι τους 10 πόντους 48 - 38, με την λήξη της περιόδου να την βρίσκει μπροστά με 45 - 50. Στην τελευταία περίοδο ο αγώνας απέκτησε άγρια ομορφιά με την ομάδα μας να βρίσκεται μπροστά στο σκόρ μέχρι το 35'. Από εκείνο το χρονικό σημείο και μετά είχαμε συνεχείς εναλλαγές στο σκόρ ανάμεσα στις δύο ομάδες με την ομάδα της Κομοτηνής να είναι πιο εύστοχη από το σημείο των βολών στα τελευταία κρίσιμα λεπτά και την ομάδα μας να αστοχεί στην τελευταία επίθεση μετά από επιθετικό ριμπάουντ άστοχης βολής και να χάνει την ευκαιρία για μια μεγάλη εκτός έδρας νίκη. Επόμενος αγώνας πάλι εκτός έδρας απέναντι στην Φιλία Ορεστιάδας το Σάββατο 19/1/2019 και ώρα 17:00. Τα δεκάλεπτα του αγώνα: 14 - 10, 14 - 23, 17 - 17, 20 - 14. Γ.Α.Σ. ΘΥΕΛΛΑ ΦΕΡΩΝ: (Κεκές) Νεδέλτσος 4(1ασ.), Ράλλης 11 (1τρ., 5κλεψ., 8ριμπ.), Κεσανλής 11 (2τρ., 3ασ., 1κλεψ.), Ιωαννίδης 8 (2τρ., 4ασ., 4κλεψ.), Κούγκουλος, Τσοκαναρίδης 5 (1ασ., 1κλεψ.), Παπαδόπουλος 4 (1κλεψ.,4ριμπ.), Μπιριντζής, Μπερμπέρης 8 (1τρ., 3ασ., 8ριμπ.), Καραπαναγιώτης 11 (2ασ., 2κλεψ., 2κοψ., 14ριμπ.), Χαραλαμπίδης 2 (1ασ.).