Κυριακή 13 Ιανουαρίου 2019

Ιανουαρίου 13, 2019
Με το δεξί ξεκίνησε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις για το 2019 το ανδρικό τμήμα κερδίζοντας εντός έδρας την Χρυσούπολη με 63 - 43. Στα δύο πρώτα δεκάλεπτα η ομάδα μας προσπαθούσε να βρει το ρυθμό της μετά τη διακοπή λόγω εορτών, με το ημίχρονο να λήγει με 38 - 32. Στο δεύτερο ημίχρονο με καλή άμυνα και σωστή κυκλοφορία της μπάλας στην επίθεση έφτασε σε μία εύκολη νίκη, μοιράζοντας το χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες. Επόμενος αγώνας το εξ' αναβολής παιχνίδι εκτός έδρας με την ΑΕ Κομοτηνής την Τετάρτη 16/1/2019 και ώρα 17:00. Τα δεκάλεπτα του αγώνα: 21 - 13, 17 - 19, 13 - 5, 12 - 6. Γ.Α.Σ. ΘΥΕΛΛΑ ΦΕΡΩΝ: (Κεκές) Νεδέλτσος 2 (2ασ., 2κλεψ.), Αντωνόπουλος 2, Ράλλης 13 (3τρ.,2ασ., 2κλεψ., 5ριμπ.), Κεσανλής 5 (1τρ., 2ασ., 1κλεψ., 4ριμπ.), Κούγκουλος 1 (1ασ.,1κλεψ.), Δαπουδάνης 2 (2ασ.), Τσοκαναρίδης 4(1τρ.,2ασ.,2κλεψ.), Παπαδόπουλος 12 (1ασ., 2κλεψ., 5ριμπ.), Μπιριντζής 3 (1τρ., 1κλεψ., 3ριμπ.), Μπερμπέρης 9 (1τρ., 5ασ., 1κλεψ., 6ριμπ.), Καραπαναγιώτης 6 (1κλεψ., 4ριμπ.), Χαραλαμπίδης 4 (2κλεψ., 3ριμπ.)