Δευτέρα 19 Νοεμβρίου 2018

Νοεμβρίου 19, 2018
Την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα γνώρισε εκτός έδρας το ανδρικό τμήμα απέναντι στον Αρίων Ξάνθης με 81 - 57. Η ομάδα μας βρέθηκε σε άσχημη μέρα, χάνοντας ουσιαστικά το παιχνίδι από το πολύ κακό δεύτερο δεκάλεπτο με επιμέρους σκορ 30 - 11. Στο τρίτο και τέταρτο δεκάλεπτο η εικόνα της ομάδας μας ήταν σαφώς βελτιωμένη και μείωσε τη διαφορά, αλλά η εχθρική διαιτησία από την αρχή του αγώνα και η πολύ κακή μέρα των περισσοτέρων παικτών, εξαίρεση ο Ιωαννίδης με 34 (6τρ.) πόντους, δεν της άφησαν περιθώριο για κάτι καλύτερο. Επόμενος αγώνας εντός έδρας το Σάββατο 24/11/2018 και ώρα 16:00 με αντίπαλο το Δημοκρίτειο Κομοτηνής. Τα δεκάλεπτα του αγώνα: 15 - 8, 30 - 11, 14 - 18, 22 - 20. ΓΑΣ ΘΥΕΛΛΑ ΦΕΡΩΝ: (Κεκές) Νεδέλτσος 3, Αντωνόπουλος 6, Ράλλης, Κεσανλής 1,Ιωαννίδης 34 (6τρ.), Δαπουδάνης, Τσοκαναρίδης 1,Θεοφανούδης, Λαφτσίδης, Μπερμπέρης 8, Καραπαναγιώτης 4, Γιαννακάκης.